Kanalizācijas izbūve paša spēkiem
Blogs • Publicēts 01.02.2023
Vārdu salikums kanalizācijas sistēma iespējams nav pats populārākais mūsu ikdienas leksikā, taču tas sevī ietver tik daudz komforta, bez kura mūsdienās nu nekādi vairs nav iespējams iztikt. Kanalizācijas sistēmas izveide privātmājai var likties diezgan sarežģīts process, kuru labāk uzticēt profesionāļiem, taču patiesībā tā neprasīs nemaz tik daudz pūļu un finanšu resursu, īpaši, ja maksāsiet tikai par atsevišķiem darbiem.
Bioloģiskā attīrīšanas iekārta šobrīd ir ekoloģiskākais risinājums, kā attīrīt notekūdeņus un atteikties no neplānotiem asinizatora pakalpojumiem. Ja standarta kanalizācijas septiķis attīra notekūdeņus 70% apmērā, tad biovides iekārtas to paveic 98% apmērā, dabā novadot tehniski izmantojamu ūdeni.
Bioloģiskajām attīrīšanas iekārtām nogulsnes gandrīz nemaz neveidojas, jo to darbības pamatā ir dzīvas baktērijas. Baktērijas apēd nogulsnes un vienīgais svarīgais nosacījums ir nepārtraukta gaisa padeve. Process biovidē dažādu ražotāju iekārtām var atšķirties, taču vairumam iekārtu nepieciešams elektrības pieslēgums un ikgadēja apkope, kas izmaksu ziņā ir pielīdzināma asinizatora pakalpojumiem. Šis apstāklis visas kanalizācijas sistēmas nostāda aptuveni uz vienas latiņas.
Viens cilvēks diennaktī patērē vidēji 200-300 litrus ūdens, ar ko mūsu kanalizācijas sistēmai ir jātiek galā. Par laimi lielākā daļa (ap 98,5%) no tā ir tīrs ūdens ūdens. Pārējais tilpums ir smagās nogulsnes, kuru sadalīšanās prasa ilgāku laiku, tādēļ tās uzkrājās tvertnē.
Šis apjoms un frakciju proporcijas tiek ņemtas par pamatu, lai aprēķinātu kanalizācijas tvertnes vai septiķa tilpumu – lai tas nebūtu jāiztukšo katru mēnesi, bet 1-2 reizes gadā. Taču bioloģiskajām attīrīšanas tvertnēm svarīgs ir tikai pirmais nodalījums, jo biovide izfiltrē notekūdeni 24 stundu laikā. Tas nozīmē – ja mājās ir 4 personas, tad pirmā rezervuāra tilpumam jābūt aptuveni 1200 litriem.
Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas cena nav zema un to uzstādīšanu un apkopi labāk uzticēt zinošiem speciālistiem kas vēl protams krietni sadārdzina izmaksas, taču domājam zaļi, jo kā runā pēc šīs iekārtas iespējams pat attīrīto ūdeni padzerties, kas nozīmē kad šai iekārtai nav nepieciešams infiltrācijas lauks un tās attīrītos notekūdeņus iespējams pa taisno novadīt grāvī, mēs gan tomēr ieteiktu izmanot infiltrācijas lauku, ja nu tomēr kas notiek… Bioloģiskā attīrīšanas iekārta lieliski noderēs vietā kur kaimiņi atrodas tuvu viens pie otra un nav iespējams pieslēgties pie pilsētas kanalizācijas tīkla, arī mēs kā kaimiņi taču vēlētos lai blakus esošajam kaimiņam būtu bioloģiskā attīrīšanas iekārta nevis septiķis kura infiltrācijas lauks atrodas pie mūsu žoga stabiņa
Bioloģiskās attīrīšanas iekārtām un bioloģiskajām notekūdeņu sistēmām ir vairākas priekšrocības: Salīdzinot ar citām apstrādes tehnoloģijām, to izmaksas ir salīdzinoši zemas, un tās ir viegli darbināmas un kopjamas. Tie ir efektīvi, lai noņemtu plašu piesārņotāju klāstu, tostarp organiskās vielas, barības vielas un patogēnus. Tie ir energoefektīvi, jo tie balstās uz dabiskiem procesiem, lai sadalītu piesārņotājus. Tie rada salīdzinoši nelielu dūņu daudzumu, ko var tālāk apstrādāt un potenciāli izmantot augsnes atjaunošanai vai enerģijas ražošanai. Tos var izmantot dažādu notekūdeņu, tostarp sadzīves notekūdeņu, rūpniecisko notekūdeņu un lauksaimniecības notekūdeņu attīrīšanai. Tiem ir mazs nospiedums, un tos var viegli integrēt ainavā. Tie var nodrošināt dzīvotni un barību dažādiem organismiem, veicinot bioloģisko daudzveidību. Kopumā bioloģiskās attīrīšanas sistēmas ir ekonomiski izdevīgs un videi draudzīgs risinājums notekūdeņu un notekūdeņu attīrīšanai.
Biovide ir aprīkojums, kas izmanto bioloģiskos procesus, lai apstrādātu un attīrītu ūdens atkritumus. Tā var ietvert dažādus elementus, piemēram, kanalizācijas sūkņus, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas un citus elementus, kas nepieciešami, lai apstrādātu ūdens atkritumus un nodrošinātu tīru ūdeni. Arī pašu kanalizācijas sistēmas būvēšana var tikt saukta par “bioenvironment”, jo tā nodrošina videi draudzīgu un zaļāku veidu, kā apstrādāt ūdens atkritumus.
Bioloģiskā attīrīšanas iekārtas ir aprīkojums, kas izmanto bioloģiskos procesus, lai apstrādātu un attīrītu ūdens atkritumus. Tās var ietvert dažādas tehnoloģijas, piemēram, bioloģisko attīrīšanu ar mikroorganismiem vai filtrēšanu ar zālēm. Bioloģiskā attīrīšanas iekārtas parasti tiek izmantotas, lai attīrītu ūdens atkritumus no privātmājām vai mazām ražošanas uzņēmējdarbībām.
Bioloģiskā kanalizācija ir sistēma, kurā tiek izmantotas bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, lai apstrādātu ūdens atkritumus. Tā var ietvert dažādus elementus, piemēram, kanalizācijas sūkņus, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas un citus elementus, kas nepieciešami, lai apstrādātu ūdens atkritumus un nodrošinātu tīru ūdeni.
Kanalizācijas sūknis ir iekārta, kas tiek izmantota, lai pārvietotu ūdens atkritumus caur kanalizācijas sistēmu. Tā parasti tiek izmantota, lai nodrošinātu, ka ūdens atkritumi tiek pārvietoti uz attīrīšanas iekārtām vai izvadīti no ēkas.
Pašu kanalizācijas sistēmas būvēšana nozīmē, ka cilvēks pašrocīgi veic visas darbības, lai izveidotu kanalizācijas sistēmu, ieskaitot ūdens atkritumu apstrādi un attīrīšanu. Tā var ietvert darbus, piemēram, cauruļvadu uzstādīšanu, sūkņu uzstādīšanu un citus darbus, kas nepieciešami, lai izveidotu pilnībā darbspējīgu kanalizācijas sistēmu. Pašu kanalizācijas sistēmas būvēšana var būt vērsta uz videi draudzīgākas un zaļākas ūdens atkritumu apstrādes metodes izmantošanu.
Gadījumā, ja Tev radušies vairāk jautājumu kā atbilžu, aicinām pieteikties bezmaksas konsultācijai!